czwartek, 16 lipca 2015

Wspomagacze prokrastynacji (zrobisz to jutro...)

Piszesz licencjat? Magisterkę? Oblałeś matę na maturze? A może jesteś freelancerem i właśnie dostałeś ciekawe zlecenie, przy którym szorowanie zaschniętej patelni wydaje się być arcykreatywnym zajeciem? A może po prostu do Twojego urlopu zostało jeszcze sporo czasu, wszyscy wyjechali a Ty nie masz jak zabić czasu? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! Założę się, że jest tu parę osób, dla których wakacje nie są do końca wakacjami lecz okresem przejściowym pomiędzy oblaniem czegoś a poprawką. Albo nie podejściem do czegoś a drugim terminem. Sytuacja znana na 99% społeczeństwa, przynajmniej tej cześci, która miała jakąkolwiek przygodę z bardziej zaawansowaną edukacją. Żeby nie było - jestem świadoma powagi sytuacji, kampania wrześniowa lub obrona w październiku to nic fajnego zważywszy na to jak szybko wtedy lecą wakacje i jak ciężkim balastem jest świadomość, że w końcu TRZEBA usiąść na dupie, wylogować się z fejsa, uświadomić sobie, że i tak nie dasz rady obejrzeć całego youtuba, że okna są wystarczająco czyste a piasek na pustyni czuje się świetnie takim jaki jest i nie ma potrzeby go zamiatać.


ALE!

Jako, że sama teraz mam wakacje i nie pracuję, więc automatycznie wyłączam ze świadomości gonienie kogokolwiek do czegoś, nie moralizuję, nie przejmuję się uczniami, nie zastanawiam się nad tym czy ktoś da radę zrobić coś bez mojej pomocy. Od września przyjdą mi kolejne owieczki, wyciągnę trzaskający pejcz (katsz!!!), ale póki co przynoszę Wam worek trochę ciekawych, trochę abstrakcyjnych, trochę rozwojowych linków idealnych na błogą prokrastynację. Enjoy!

PROCATINATOR Wiadomo, koty same się nie obejrzą. Tutaj mamy koty z podkładem muzycznym dopasowanym do sytuacji, każdy kolejny jest coraz to lepszy :D

PATATAP Dźwięki i wizualizacje odpalane klawiaturą, dość fazowe, czyli takie jak lubię.

GEOGUESSR Faworyt! Gra sprawdzająca spostrzegawczość, wyczucie i intuicję opierajaca się na Street View. Twoim zadaniem jest odgadnąć gdzie jesteś i zaznaczyć pinezką punkt na mapie. Granica błędu liczona jest w kilometrach, im bliżej jesteś tym więcej punktów zdobywasz.

LYRICS TRAINING Dobra, żeby nie było - coś ze swojej dziedziny też wynalazłam, a nuż widelec ktoś tutaj nie zdał pisemnej matury z angielskiego... (!) Stronka przeznaczona do szlifowania zdolności słuchania, ale żeby pożyteczne połączyć z przyjemnym to zamiast zadań True/False i dialogów o zaletach mieszkania na wsi mamy piosenki i ich teksty. W bazie są hity ostatnich miesiecy, których teksty mamy zadanie uzupełnić brakującymi słowami. Dostępne różne poziomy zaawansowania.

AKINATOR Strona stara jak świat, ale wiem, że są osoby, które jej jeszcze nie znają. Kojarzycie grę "20 pytań"? To właśnie to. Akinator odgaduje WSZYSTKO! Sprawdźcie sami.

ETYMOLOGIA NAZWISK Czy Twoje nazwisko pochodzi od danej miejscowości, przymiotnika, imienia...? Sprawdź :)

ASAP SCIENCE  Kanał na yt, w którym znajdziesz mnóstwo ciekawych naukowych animacji z różnych dziedzin.

RAINYMOOD Gdybyś miał już dość upałów.

WHERE THE FUCK SHOULD I GO FOR DRINK Wyszukiwarka najbliższych knajp :P

DUOLINGO  Na bank rozpoczęcie chińskiego od podstaw jest bardziej przyszłościowe niż Twój licencjat.


Mam nadzieję, że pomogłam :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz